Leta 2017 smo s strani podjetja Snaga prejeli zavezo "zero waste".
Mestna občina Ljubljana se je že leta 2014 pridružila mreži Zero Waste Europe, ki združuje več kot 300 občin. Od takrat tudi organizatorjem dogodkov pomaga pri doseganju ciljev za manj odpadkov ter spodbuja k ponovni uporabi, preprečevanju nastajanja odpadkov in zmanjšanju količin zavržene hrane, s tem pa k boljši kakovosti življenja prebivalcev, boljšemu stanju okolja in nižjim stroškom.
Na NLB Ljubljanskem maratonu udeleženci in organizatorji odpadke odlagamo ločeno. Na startu so postavljeni rumeni zabojniki za embalažo, rjavi za biološke odpadke in posebni zabojniki za odvečna oblačila. Ob trasi, pri vodnih postajah in okrepčevalnicah, so postavljeni ustrezni zabojniki za ločeno zbiranje odpadkov: za embalažo in biološke odpadke. Tekači prejmejo načrt standardne postavitve okrepčevalnice oziroma vodne postaje, z vrisano postavitvijo zabojnikov. Na cilju imamo postavljene ekološke otoke, kjer prostovoljci pomagajo ločevati odpadke.
Za tekače in gledalce smo pripravili tudi priporočila, da bo na maratonu nastane čim manj odpadkov.
Na cilju so na voljo pitniki.
Tekači ob prevzemu startne številke prejmejo tudi darilo, običajno torbo ali nahrbtnik, ki ga uporabijo za odlaganje svoje opreme v garderobnem šotoru.